نرده کابلی، یراق و اتصالات نرده کابلی ایمن و مدرن

نرده کابلی که با نام دیگر نرده سیم بکسلی نیز شناخته می شود. نوعی حفاظ ایمنی در صنعت ساخت و ساز است که متشکل از چهارچوب فلزی و گارد های از کابل های گالوانیزه یا همان سیم بکسلی می باشد. این سازه بسیار مدرن است و و قابلیت ارتجاعی دارد و به این ترتیب کمترین خطر را برای افرادی که به آن برخورد می کنند دارد. ظاهر نرده کابلی ساده و زیبا می باشد و  یکی از طرح های مینیمالیستی  برای نرده ساختمان می باشد.

نرده کابلی

چهارچوب فلزی از پروفیل های آهنی تشکیل شده است که با رنگ الکترواستاتیک کاور شده است و کابل های گالوانیزه در ردیف های افقی و عمودی تولید می شود. اجزای و اتصالات نرده و حفاظ کابلی فلزی هستند و با این وجود ظاهری زیبا و مدرن نمایی ظریف از خود به جای می گذارد .

در کنار زیبایی خاص نرده های کابلی ، ایمنی و استحکام این محصول بسیار بالا است . از طرف دیگر به دلیل خاصیت ارتجاعی خوبی که نرده های کابلی دارند امکان صدمه دیدن افراد هنگام برخورد به نرده و حفاظ کابلی بسیار کم است. مدت زمان ساخت نرده های کابلی کوتاه است و قیمت معقولی برای ساخت آنها در نظر گرفته می شود. در نهایت برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر گرفتن تمامی موارد بالا در کنار اجناس و متریال با کیفیت وقتی عملی می شود که گروهی حرفه ای و کاربلد اجرای پروژه را بر عهده داشته باشد. با گروه آکات تماس بگیرید.

طرح نرده کابلی

نرده کابلی می تواند در انواع متنوعی نصب و اجرا شود. به عبارت دیگر محل نصب و اجرا در تعیین مدل اجرای نرده تاثیرگذار است. نرده های کابلی با طرح های عمودی و افقی که در سیستم گاردبندی اجرا می شود منجر به ایجاد تنوع در طرح نرده کابلی می شود.

  • نرده کابلی عمودی: این طرح معمولا در ویلاها بکار گرفته می شود. در این طرح سیم های محافظ به صورت عمودی از سقف تا کف پله ها اجرامیشود.فاصله بین کابل های عمودی از 12 تا 15 سانتیمتر می باشد.
  • نرده کابلی با فریم : در این مدل سیم های محافظ به صورت افقی می باشد. این طرح بیشتر مربوط به ساختمان های بلند می باشد. فریم فلزی معمولا از جنس آهن یا استیل و هندریل در نصب استفاده می شود.

نرده کابلی

قطعات و اتصالات نرده کابلی

  • یکی از مهمترین اتصالات و قطعات در اجرای نرده کابلی وجود مهارکش است. این قطعه باید مستحکم باشد و از جنس آهن و استیل می باشد . مهارکش می تواند ابعاد متفاوتی را شامل شود که براساس قطر کابل ها تعیین می شود. وظیفه مهارکش  همانطور که از نامش بر می آید مهار وزن کابل های محافظ بر روی پایه است.
  • از دیگر اتصالات مهم در نرده کابلی همان کابل های استیل و گالوانیزه می باشد که در قطرهای متنوعی تولید و عرضه می شوند.
  • و در نهایت پایه ها و هندریل های فلزی هستند که در ابعاد گوناگون و از جنس آهن و یا استیل با کیفیت می باشد.

قطعات و اتصالات نرده کابلی

انواع نرده کابلی

نرده های کابلی معمولا به صورت ترکیبی بکار برده می شوند و به این ترتیب می توان آن را در دسته بندی متفاوتی قرار داد که در زیر به صورت اجمالی به معرفی آنها پرداخته شده است:

نرده کابلی آهنی با کابل گالوانیزه کاور شده با رنگ الکترواستاتیک

نرده کابلی با سیم بکسل گالوانیزه بیشتر در ویلاها و مکان های لوکس استفاده می شود و ظاهری جذاب و ساده دارد و طرفدارارن کمینه گرایی یا مینیمالیستی از متقاضیان این طرح از نرده کابلی می باشند. از پروفیل های آهنی به عنوان پایه و هندریل استفاده می شود. این پروفیل ها ضخامت 40در40 و 60در60 می باشد. در این مدل باز رنگ قهوای یا مشکی الکترواستاتیک به عنوان پوشش و همچنین زیبایی استفاده می شود.

نرده کابلی

نرده کابلی عمودی استیل و گالوانیزه

از نرده های کابلی می توان به عنوان راه پله های معلق نیز بهره گرفت. این دست از راه پله های طرفداران خاص خود را دارد و روز به روز به شمار آنها اضافه می شود چرا که نما و ظاهری مدرن به ساختمان ها می بخشد. نرده کابلی عمودی نقش محافظ را  بازی می کند و کف پله ها می تواند از جنس چوب باشد. به این ترتیب می تواند از کف تا ارتفاع مطلوب را به صورت مارپیچ و با استفاده از سیم بکسل های منعطف و کف پله های زیبا پوشاند و ارتباط داخلی دو طبقه را فراهم کرد. نمای حاصله بسیار زیبا و متفاوت خواهد بود.

نرده کابلی عمودی استیل و گالوانیزه

نرده کابلی استیل ۳۰۴

نرده کابلی استیل 304 یکی از بهترین انواع نرده می باشد چرا که محصول ومتریال بکارگرفته شده یکی از بهترین ها می باشد . استیل 304 دارای درخشندگی منحصر به فردی می باشد و می تواند درخشش استحکام و زیبایی خود را برای سالیان متمادی حفظ کند.

نرده کابلی با استیل 304 در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم است و دچار پوسیدگی زنگ زدگی و اکسید شدگی نمی شود. این محصول بسیار مقاوم است و استحکام بالایی در مقابل ضربه از خود نشان می دهد. نرده کابلی با متریال استیل نمایی مدرن زیبا و مستحکم دارد. خاصیت ضدزنگ آن به واسطه نیکل و کروم با نسبت مشخص است که در آن بکار گرفته شده است . این فلزات ضد زنگ می باشد.

نرده کابلی استیل ۳۰۴

نرده کابلی با هندریل چوبی و کابل استیل یا گالوانیزه

نرده کابلی با هندریل چوبی ترکیبی زیبا می آفریند که همزمان دو نقش را می آفریند: ترکیب مدرنیته با طبیعت. در این محصول کابل ها به صورت فلزی هستند و هندریل ها چوبی می باشند. رنگ چوب ها با توجه به جنس چوب ها از قبیل راش، توسکا و گردو تعیین می شود. جنس کابل ها فلزی و گالوانیزه می باشد و بسیار مستحکم است.

مدت زمان اجرای نرده کابلی

اگر تمامی شرایط اجرا و نصب در محل پروژه فراهم باشد بعد از تهیه متریال اولیه اجرای نرده کابلی چندان زمان بر نیست. اما اگر محل پروژه به زیرسازی و الزامات اولیه نیاز داشته باشد اجرای عملیات نصب ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

نرده کابلی

قیمت نرده کابلی

تعیین قیمت نرده کابلی متنوع است . نحوه اجرا و مدل آن می تواند در تعیین قیمت نقش ایفا کند. کیفیت متریال نیز در تشخیص قیمت مهم است برای مثال کابل استیل که گالوانیزه بالاتری داشته باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. محل اجرا و ارتفاع وابعاد، تعداد کابل های ایمنی و کیفیت و جنس اتصالات و یراق آلات و کیفیت سیم  بکسل ها همگی نقشی تعیین کننده در قیمت نهایی دارند.

.Copy right © 2017-2024. All right reserved.