جان پناه شیشه ای,قیمت جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای یکی از سیستم های مدرن حفاظ شیشه ای است که با شیشه های شفاف و رنگی در بیشتر ساختمان ها و در طرح های مدرن با شیشه سوپر کلیر و ایمن جلوه خاصی به فضاهای داخلی و نمای خارجی ساختمان داده است. جان پناه شیشه ای طرح های متنوع با کاربری های مهندسی دارد که با سیستم های یراق آلات و اتصالات با کیفیت و شیشه های ایمنی سکوریت و شیشه لمینت به صورت صاف یا خم در راه پله ها، بالکن، تراس و روف گاردن به عنوان حفاظ شیشه ای ایمن اجرا میشود

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای با ظاهری شفاف جذاب و زیبا یک نرده و حفاظ بادوام است. شیشه های به کار رفته در جان پناه از نوع سکوریت ایمن و لمینت دو لایه نشکن می باشد. این شیشه ها در ساختار جان پناه با هدف ایجاد یک دیوار ضربه پذیر که تحمل فشارهای وارده بیرونی را دارد به کار گرفته می شود.

شیشه سکوریت و لمینت جان پناه در برابر فشار و ضربه مقاوم است و بر اثر شوک های حرارتی بالا نمی شکند. درکل جان پناه با ایمنی و استحکام مناسب و ظاهر زیبا جایگزین نرده و حفاظ های فلزی چوبی و سنگی شده است.

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای چیست؟

جان پناه شیشه ای یکی از سیستم های مدرن محافظ شفاف تمام شیشه ای است که با هدف افزایش ایمنی و زیبایی در بالکن ها و تراس ها نصب می شود. جان پناه شیشه ای به دلیل داشتن قابلیت تلفیق و هماهنگی با سبک های مختلف معماری و ساخت یک سازه شیشه ای شفاف و یکدست توجه بسیاری از مهندسین و ساختمان سازان را به خود جلب کرده است. جان پناه شیشه ای طرح های متنوع ای دارد و به دلیل استفاده از یراق آلات و اتصالات مقاوم و ضد فرسایش آلومینیومی و استیل ایمنی بسیار بالایی دارد از طرف دیگر شیشه به کار رفته در جان پناه شیشه ای از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت است که به افزایش امنیت در این محصول کمک بسیار زیادی کرده است. جان پناه شیشه ای بر اساس متراژ محل اجرای کار و ارتفاع مورد نیاز به سه سیستم شیشه ای تقسیم می شود که به ترتیب ایمنی و زیبایی عبارتند از:

 • جان پناه شیشه ای فیکس پوینت
 • جان پناه شیشه ای اکسپوز
 • جان پناه شیشه ای اسپیگات

شیشه های استفاده شده در ساخت جان پناه که از دو نوع شیشه ایمن سکوریت و شیشه ضد ضربه لمینت است که مقاومت بسیار خوبی در برابر تغییرات ناگهانی دمای اطراف دارد و از طرف دیگر در برابر فشار های وارده به ساختار بیرونی شیشه توان تحمل وزنی زیادی را دارند. در مجموع جان پناه شیشه ای در برابر فشار و ضربه ایمنی مناسبی دارد و می توان جایگزین نرده و حفاظ ها قدیمی شود.

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

انواع جان پناه شیشه ای

سیستم ها و یراق آلات جانپناه تنوع خوبی دارد و برای هر مکان و فضایی یک مدل مناسب پیدا خواهد شد. انواع جان پناه شیشه بر اساس نوع یراق آلات و اتصالات نگهدارنده شیشه ها دسته بندی می شود. کیفیت و نوع شیشه نیز یکی دیگر از عوامل دسته بندی انواع جان پناه است. بر این اساس در هر مکان یا بخشی از ساختمان یک مدل خاص جان پناه استفاده می شود

جان پناه شیشه ای سکوریت

برای ایمنی و کاهش خطرات در ساخت جان پناه شیشه سکوریت استفاده میشود. جان پناه در یک فرآیند از شیشه خام تولید میشود. در فرایند سکوریت سازی شیشه ها در کوره حرارت داده می شود و به صورت ناگهانی هوای سرد با آنها دمیده میشود. با سکوریت شدن شیشه جان پناه مقاومت فیزیکی و حرارتی آن افزایش پیدا میکند و در برابر شوک های حرارتی و شدید مقاوم می شود. جان پناه با شیشه سکوریت در زمان شکسته شدن به قطعات بسیار کوچک و کم خطر تبدیل می شود به همین دلیل از این محصول در صنعت ساختمان استفاده می کنند.

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای لمینت

در یک رتبه بالاتر از شیشه سکوریت از نظر استحکام و ایمنی شیشه لمینت شده قرار دارد. شیشه لمینت به دلیل یک لایه میانی بین دو پنجره شیشه ای به نام pvb در هنگام برخورد ضربه شدید و شکستن شیشه ها قطعات ریز شده در جای خود ثابت نگه داشته میشود و ساختار اصلی جن پناه حفظ میشود. به دلیل استحکام و میله بسیار بالای جان پناه شیشه لمینت از این محصول در مکان ها و فضاهای شلوغ و در ارتفاعات بالای ساختمان استفاده می شود. جان پناه شیشه های لمینت از دو پنل شیشه ای سکوریت شده و یک لایه میانی pvb که به هم چسبانده شده اند و اتصالات نگهدارنده آلومینیومی و استیل تشکیل شده است.

مدل های جان پناه شیشه ای

با توجه به طرح های متنوع و گسترده سازه ای در ساختمان سازی و اهمیت کارایی ایمنی و زیبایی در معماری امروز مهندسان و طراحان صنعت شیشه در ساختمان برای جان پناه های شیشه ای سیستم های اجرایی متنوع و ایمنی طراحی کردند چه بر اساس محدودیت ها و اولویت های فنی و اجرایی در هر پروژه بالکن تراس و جاهای دیگر ساختمان که نیازمند به نصب جان پناه شیشه‌ای است از این مدل ها می توان استفاده کرد. مدل های جان پناه شیشه بر اساس سادگی اجرایی و نوع شیشه به کار رفته عبارتند از:

 • جان پناه شیشه اسپیگات با شیشه های سکوریت.
 • جان پناه شیشه فیکس پوینت با شیشه های لمینت.
 • جان پناه شیشه های اکسپوز روکار با شیشه لمینت.
 • جان پناه شیشه های دفنی و تو کار با شیشه لمینت.
 • جان پناه شیشه فین گلس با شیشه های لمینت.

در انتخاب هر کدام از مدل های جان پناه باید به مکان نصب جان فنا استانداردهای ایمنی و بودجه در نظر گرفته برای پروژه توجه شود تا بهترین مدل انتخاب گردد.

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

الزامات ایمنی در اجرای جان پناه شیشه ای

بر اساس قوانین و الزامات ایمنی مبحث چهارم در مقررات ملی ساختمان جان پناه شیشه ای در بالکن و تراس باید حداقل تا ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر را پوشش دهد و نوع شیشه به کار رفته در آن از ایمنی بالایی برخوردار باشد از شیشه لمینت شده با لبه های دیاموند استفاده گردد.
در راه پله ها کمترین ارتفاع جان پناه شیشه ای ۹۰ سانتی متر است و نوع شیشه بر اساس تعداد طبقات و کاربری ساختمان از نوع سکوریت و لمینت خواهد بود. تمام یراق آلات و اتصالات جم پناه باید استانداردهای لازم را داشته باشند و در برابر فرسایش و پوسیدگی مقاوم سازی شده باشد.

مکان های نصب جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای محدودیتی در ساختمان وجود ندارد به شرط آنکه محل نصب زیرسازی لازم را داشته باشد و نکات ایمنی و فنی در اجرای این محصول رعایت شده باشد. مکان هایی که در آن جان پناه شیشه‌ای با هدف ایمنی و زیبایی نصب می شود به ترتیب اولویت عبارتند از :

 • راه پله
 • بالکن و تراس
 • پشت بام
 • پشت پنجره
 • دور استخر
 • روف گاردن

از جان پناه در هر ساختمان تجاری و مسکونی میتوان استفاده کرد. از این محصول بیشتر در مجتمع های تجاری تفریحی آموزشی هتل ها و ویلاهای لوکس استفاده می کنند.

 جان پناه شیشه ای
جان پناه شیشه ای

قیمت جان پناه شیشه ای

در یک تعریف ساده جان پناه شیشه ای یک حفاظ شیشه ای است که از سلامت افراد و جان آنها در ساختمان مراقبت میکند قیمت جان پناه شیشه ای بر اساس متر مربع تعیین می شود. یراق آلات و پروفیل های نگهدارنده جانپناه به همراه نوع و ضخامت شیشه به کار گرفته شده در آن عوامل موثر در کاهش و یا افزایش قیمت جان پناه شیشه ای است.
در ادامه مطلب لیست قیمت جان پناه شیشه ای و مدل های آن قرار داده شده است. نکته مهم که خریداران باید به آن توجه تفاوت محدودیت های اجرایی و نکات فنی در هر پروژه است که بدون در نظر گرفتن آنها و بدون انجام مراحل کارشناسی پروژه تلفنی کار اشتباهی است و همیشه در زمان صدور فاکتور نهایی هزینه های دیگری اضافه خواهد شد. مادر گروه آکات گلس با اعزام کارشناسان مجرب به محل ساختمان شما بهترین مدل جان پناه شیشه ای را با عادلانه ترین قیمت به شما پیشنهاد می دهیم.

لیست قیمت جان پناه شیشه ای

مدل جان پناه شیشه ای

قیمت به تومان می باشد

شیشه لمینیت

شیشه سکوریت

قیمت جان پناه شیشه ای بالکن

3800000

2950000

قیمت جان پناه شیشه ای راه پله

4900000

3500000

قیمت جان پناه شیشه ای تراس

3800000

2950000

قیمت جان پناه شیشه ای استخر

3650000

2900000

قیمت جان پناه شیشه ای اکسپوز

4300000

2800000

قیمت جان پناه شیشه ای اسپیگات

3750000

2850000

قیمت جان پناه شیشه ای فیکس پوینت

4100000

3750000

  * قیمت جان پناه شیشه ای در راه پله بر حسب متر و در بالکن متر مربع می باشد.

  * قیمت جان پناه شیشه ای (با محاسبه هزینه لوله و پروفیل استیل و آلومینیوم دستگیر، یراق آلات و اتصالات، شیشه ، نصب) محاسبه می باشد.

  * هزینه حمل و نقل شیشه به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع جان پناه شیشه ای با ما تماس بگرید

مزایای اجرای جان پناه شیشه ای در ساختمان

این محصول در مقایسه با جانپناه های فلزی و چوبی و تا سنگی مزایای قابل توجهی دارد که دلیل انتخاب آن در بسیاری از پروژه های مدرن و لوکس ساختمان سازی شده است و عبارتند از:

 • ایمنی مناسب و مطمئن.
 • ظاهر جذاب و امروزی.
 • بالا در برابر ضربات و فشارهای شدید.
 • مقاومت در برابر حرارت زیاد و سرمای شدید.
 • قیمت مناسب با کمترین هزینه نگهداری.
 • افزایش دید بصری بدون مانع در مسیر چشم انداز شما.
 • امکان با سبک های متنوع معماری.
 • اجرای سریع با کمترین تخریب
.Copy right © 2017-2024. All right reserved.