نرده شیشه ای اکسپوز روکار
قیمت هر متر مربع 3900000
نرده شیشه ای استخر
هر متر مربع 2850000 تومان
نرده شیشه ای سکورت
هر متر مربع 2950000 تومان

نرده های شیشه ای چیست؟ مزایا و مواردی که باید در نظر گرفته شود

نرده شیشه ای دقیقا چیست؟ در ساخت نرده های شیشه ای معمولاً از شیشه سکوریت شده استفاده می کنند. فرآیند سکوریت کردن، استحکام ساختاری شیشه را افزایش می دهد و از ترک خوردگی و آسیب جلوگیری می کند. بسیاری از سازندگان خانه های مدرن به دلیل پتانسیل طراحی ظریف قابل تنظیم و نگهداری آسان به نرده های شیشه ای روی می آورند.

نرده شیشه ای با طراحی شیک، تعمیر و نگهداری کم و پتانسیل سفارشی سازی عالی است. راه پله ها، بالکن ها، ووید ها و استخرها همگی مکان های عالی برای استفاده از نرده های شیشه ای هستند.

سیستم های نرده شیشه ای نه تنها همه کاره و زیبا هستند، بلکه یک راه حل عملی طراحی نیز هستند. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است به نصب سیستم نرده شیشه ای در خانه یا محل کار فکر کنید.

مزایای سیستم های نرده شیشه ای:

 1. فضا را باز می کند و دید را افزایش می دهد

نور و دید از دغدغه های اصلی در طراحی فضای نشیمن هستند. سیستم های نرده شیشه ای راه حلی مقرون به صرفه و همه کاره برای این چالش های طراحی ارائه می کنند. برای باز کردن هر فضایی مانند راه پله، اطراف ووید یا استخر در حیاط خلوت یا محل کارتان نرده شیشه ای اضافه کنید . نرده های چوبی یا فلزی می توانند حجیم باشند، دید را کاهش دهند و حتی مانع از ورود نور خورشید به اتاق شوند. سیستم های نرده شیشه ای با این حال طراحی شفافی را ارائه می دهید که به نور طبیعی خورشید اجازه می دهد به داخل تابش کند و فضا را بسیار بازتر و روشن تراحساس کنید.

یکی از بهترین مکان ها برای نصب سیستم نرده شیشه ای برای افزایش دید، اطراف تراس و بالکن است. آیا نرده های شما جلوی دید را می گیرد؟ آیا دوست دارید از روی بالکن و تراس خود منظره یا فرزندان خود را بهتر ببینید؟ نصب نرده های شیشه ای ، مانع دید شما را از بین می برد و به شما این امکان را می دهد که بهتر از منظره اطراف خود لذت ببرید.

 1. نیاز به نگهداری کمی دارد

برخلاف نرده های چوبی، سیستم های نرده شیشه ای نیاز به نگهداری کمی دارند. در کاربردهای داخلی، سیستم های چوبی برای حفظ رنگ و درخشش خود نیاز به پرداخت و لکه گیری مداوم دارند. هنگامی که نرده های چوبی بیرون هستند، تعمیر و نگهداری آنها افزایش می یابد. قرار گرفتن در معرض آفتاب، باد و آب باعث می شود که نرده های چوبی به سرعت در حال پوسیده شدن باشند. نرده های شیشه ای نیاز به تعمیر و نگهداری منظم ندارند. به سادگی تمیز کردن با آب و صابون باعث می شود که نرده شیشه ای فوراً به نظر جدید برسد.

 1. ایمنی و دوام را ارائه می دهد

سیستم های نرده شیشه ای علاوه بر طراحی مدرن، ایمن و بسیار بادوام هستند. نرده های شیشه ای راهی برای اطمینان از ایمنی در بالکن ها و راه پله ها فراهم می کند و از احتمال سقوط جلوگیری می کند. آنها همچنین هنگام نصب در فضای باز از عناصر خارجی محافظت می کنند. سیستم های نرده شیشه ای به عنوان یک مانع در برابر بادهای شدید، باران و بارش برف سنگین عمل می کنند.

نرده‌های شیشه‌ای در اثر قرار گرفتن در معرض آب خوردگی و رطوبت تغییر رنگ نمی‌کنند، در اثر دماهای شدید ترک نمی‌خورند یا به دلیل عوامل متعددی تغییر شکل نمی دهند. پانل های شیشه ای سکوریت به گونه ای طراحی شده اند که برخلاف سطوح چوبی در برابر تمام عوامل محیطی احتمالی مقاومت کنند. پس از چند سال، نرده های چوبی به طور کلی فرسوده می شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند اما نرده های شیشه ای دوام بسیار خوبی دارند و برای مدت زمان طولانی تری عالی به نظر می رسند.

 1. قابل تنظیم در هر فضایی

سیستم های نرده شیشه ای بسیار قابل تنظیم هستند و به هر فضا اجازه می دهند منحصر به فرد طراحی شود. چه به دنبال یک اتاق کاملا باز باشید و چه می خواهید کمی حریم خصوصی داشته باشید، نرده شیشه ای را می توان متناسب با این نیازها ایجاد کرد. با تغییر شکل، اندازه و شفافیت، شیشه را سفارشی کنید. برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، سطح شیشه را تار یا مات کنید.

نکات قابل توجه اضافی با سیستم های نرده شیشه ای

در حالی که نرده های شیشه ای به طور فزاینده ای محبوب می شوند، هنگام طراحی و انتخاب محصول باید به چند نکته توجه کنید:

 • سیستم های نرده شیشه ای اغلب نیاز به تمیز کردن دارند
 • به عنوان یک ماده شفاف، شیشه اجازه نمی دهد تا حریم خصوصی زیادی داشته باشید
 • نرده های شیشه ای برای مواد با کیفیت و بادوام نیاز به سرمایه گذاری دارند

با ما در ارتباط باشید

ما از نزدیک با شرکت ها و کسب و کارها همکاری می کنیم تا به تعیین نیازهای نصب حفاظ و نرده شیشه ای آنها کمک کنیم. در نهایت هدف ما ارائه طیف گسترده ای از نرد های شیشه ای تجاری از جمله: نرده شیشه ای فیکس پوینت، نرده شیشه ای اسپیگئت و نرده شیشه ای دفنی است. ما همچنین اندازه و مشخصات سفارشی شما را با تجربه ای که از کارشناسان صنعت انتظار دارید، انجام می دهیم.

آیا به دنبال نرده شیشه ای هستید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع پروژه خود بدانید.

در حال حاضر شیشه محبوب ترین انتخاب برای نرده های مدرن است. این یک جایگزین پرطرفدار برای نرده های چوبی و آهنی است. نرده شیشه ای تاثیر بصری خیره کننده ای دارد، روشنایی و نورای بودن را به فضا اضافه می کند، فضاها را بزرگتر می کند و جریان نور را تسهیل می کند. حسی از مدرن بودن به خانه می افزاید و زمانی که به درستی طراحی و نصب شود، فوق العاده ایمن و کاربردی است.

 • انواع مختلفی از سیستم های نرده شیشه ای وجود دارد.

راه های مختلفی برای نصب نرده شیشه ای وجود دارد. به سیستم های مختلف نگاه کنید و در نظر بگیرید که چگونه این سبک ها با طراحی و احساس کلی خانه شما مطابقت دارند. پله و ریل تخصصی نرده های شیشه ای داخلی را به 3 دسته اصلی دسته بندی می کند: دفنی، ایستاده و گیره دار.

 • نرده شیشه ای دفنی

نرده شیشه ای دفنی سیستمی است که در آن پانل های نرده شیشه ای در پایه های کامپونت یو شکل پایین محکم می شوند. اساساً شیشه در یک پروفیل یو شکل آلومینیومی داخل زمین وجود دارد. چون نیازی به گیره یا سخت افزار نیست این نرده تمیزترین جذابیت بصری را دارد.

 • نرده شیشه ای خود ایستاده

نرده شیشه ای خود ایستاده (اسپیگات) سیستمی است که در آن پانل های شیشه ای با استوانه های گرد و چهار گوش(اتصالات اسپیگات های فولادی ضد زنگ) محکم می شوند. شیشه دارای سوراخ هایی است که از قبل دریل شده اند، در جای خود تراز شده است و پایه ها پانل را به صورت عمودی به کف محکم می کنند. این می تواند یک سیستم نرده بدون قاب با حداقل سخت افزار بصری باشد. توجه: با توجه به روش بستن، تصمیم به استفاده از این سیستم باید در مرحله قاب بندی گرفته شود، زیرا باید پشتیبان کافی برای نگه داشتن شیشه وجود داشته باشد.

 • نرده شیشه ای گیره دار

نرده شیشه ای گیره دار سیستمی است که در آن پانل های شیشه ای با گیره های شیشه ای نصب شده بر روی میله ها یا گاهی اوقات ستون ها عمودی محکم می شوند. این سیستم امکان استفاده از پایه های آلومینیومی یا استیل را می دهد و اگر می خواهید نمای نرده خود را برجسته کنید اتصالات گیره دار(استیل یا مشکی) به دلیل فراوانی تضاد با شفافیت پنل های شیشه ای مورد نیاز این امکان وجود دارد.

 • ایمنی و قوانین محلی ساختمان را در نظر بگیرید.

مهم است که الزامات ایمنی ساختمانی محلی در منطقه خود را در مورد نوع شیشه ایمن مورد نیاز یا مجاز در نظر بگیرید . آکات پله شیشه ای و نرده شیشه سکوریت شده را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. شیشه سکوریت نوعی شیشه حرارت داده شده است که باعث افزایش استحکام سطح و تغییر الگوی شکستگی می شود. اگر شیشه سکوریت بشکند، به دلایل ایمنی به شکل مکعب های ریز خرد می شود. شیشه لمینت دو لایه است که با یک لایه میانی pvb  به هم متصل شده اند. این باعث استحکام شیشه و ایمنی بیشتر می شود. در صورت شکستن، یک طرف شیشه خرد می شود و طرف دیگر در جای خود باقی می ماند.

 • نرده شیشه ای نیاز به نگهداری دارد

نرده های شیشه ای به طور کلی نسبت به محصولات چوبی و فلزی نیاز به نگهداری طولانی مدت کمتری دارند. اما، بسته به سبک زندگی شما، نگهداری روزانه باید در نظر گرفته شود که نرده ها بسیار کثیف به نظر نرسند. یک پارچه نرم، صابون،سرکه و آب تمام چیزی است که برای نگهداری نرده شیشه ای نیاز دارید.

 • بودجه و هزینه را در نظر بگیرید

نرده شیشه ای به طور کلی قیمت بالایی دارد. در تمام سیستم ها، نرده‌های شیشه‌ای اسپیگات به صرفه‌تر هستند، زیرا پنل های شیشه ای نازک‌تر (10 یا 12 میلی‌متر) و سکوریت باشند. اغلب با فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم و آهن با رنگ الکترواستاتیک برای ساخت پایه ها و اتصالات نگهدارنده پنل ها استفاده می شود.

 • تجربه شرکت و نصابان بسیار مهم است

نرده شیشه ای آکات گلس با یک سیستم سفارشی ساخته شده، به طور خاص اندازه گیری شده، طراحی و نصب آن سفارشی است. دقت طراحی و نصب برای کیفیت کلی و ایمنی محصول نهایی بسیار مهم است. نصب نادرست نرده نه تنها می تواند چشم زشت باشد بلکه خطرناک نیز هست. شرکتی را انتخاب کنید که تجربه دارد و برای دیدن نمونه هایی از محصولات نهایی به رزمه کاری آنها نگاه کنید.

علاوه بر این، کیفیت یراق آلات و اتصالات که شیشه را در جای خود نگه می دارد در نظر بگیرید. تنوع زیادی در سیستم های آنها وجود دارد که بر ایمنی کلی نرده شیشه ای شما تأثیر می گذارد.  آکات گلس به صورت تخصصی پله های شیشه ای و نرده های شیشه ای ارائه می دهد. این شرکت دارای سابقه درخشانی در عرضه محصولات شیک و قابل اعتماد است.

ایمنی و نگهداری نرده شیشه ای

نرده شیشه ای یک گزینه قوی برای خانه ها و ساختمان های مدرن و امروزی است. افزودن نرده شیشه ای به پروژه شما می تواند به آن ذوق و شوق بیشتری بدهد تا آن را متمایز کند. اما همه می خواهند در مورد دو چیز در مورد نرده های شیشه ای بدانند: ایمنی و نگهداری

آیا نرده شیشه ای ایمن است؟

هنگام استفاده از نوع صحیح شیشه، نرده شیشه ای یک گزینه بسیار امن برای مصارف مسکونی و تجاری است. هنگام بررسی نرده های شیشه ای، خوب است الزامات ایمنی را برای هر یک از جنبه های زیر بررسی کنید:

 • شیشه و ضخامت
 • ارتفاعات نرده
 • هندریل و روی شیشه
 • سطوح نصب

نرده های شیشه ای برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته اند و اغلب آن را در مراکز خرید، استادیوم ها، فرودگاه ها و سایر مکان های شلوغ مشاهده خواهید کرد. به این دلیل است که نرده شیشه ای یکی از قوی ترین، بادوام ترین و ایمن ترین گزینه های نرده موجود است. فرآیند مقاوم سازی شیشه که همه پانل ها تحت آن قرار می گیرند شیشه را تقویت می کند. هنگامی که این پانل ها به درستی نصب می شوند، به خوبی از الزامات ایمنی برای استحکام نرده فراتر می روند.

بسیاری از مردم تجربیاتی با شیشه داشته اند که آنها را در مورد ایمنی نرده های شیشه ای عصبی می کند. همه احتمالاً یک فنجان شیشه ای یا حتی یک پنجره را شکسته اند. اما شیشه ای که در این نوع کاربردها استفاده می شود با شیشه های استفاده شده در نرده های شیشه ای بسیار متفاوت است. تمام سیستم‌های نرده شیشه‌ای با شیشه اصلاح‌شده برای بهبود استحکام کششی و محافظت در برابر شکستگی ساخته شده‌اند - شرایط فنی برای آنها شیشه‌های سکوریت شده و چند لایه (لمینت) است. حتی انواع بیشتری از شیشه وجود دارد، اما ما در اینجا به جزئیات آن نمی پردازیم.

تمام سیستم‌های نرده شیشه‌ای آکات گلس برای اطمینان از ایمنی آزمایشات گسترده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند.

ارتفاع و ضخامت نرده شیشه ای

ارتفاع نرده های شیشه ای از دستورالعمل های مشابهی پیروی می کند که سایر نرده ها تحت قوانین ملی ساختمان و آیین نامه ایمنی آتش نشانی هستند. برای کاربردهای تجاری، استفاده از نرده های شیشه ای لمینت با ضخامت 18 میلیمتررایج است. در فضاهای مسکونی، استفاده از شیشه سوپر کلیر در راه پله ها و دودی در بالکن یا سایر مکان های مسطح معمول است. اگر از نرده شیشه ای خود به عنوان حفاظ استخر استفاده می کنید، اغلب به نرده های بلند تا ارتفاع 110 سانتیمتر نیاز دارد. همیشه بهتر است قبل از سفارش شیشه خود با کارشناسان و بازرسان محلی خود مشورت کنید تا ببینید بهترین ارتفاع برای پروژه شما چقدر است.

با این حال، ضخامت های شیشه توسط سازمان نظام مهندسی و آتش نشانی کنترل نمی شود. اکثر شیشه های سکوریت دارای ضخامت 10 تا 12 میلیمتر هستند در حالی که بیشتر شیشه های لمینت ضخامت 14 تا 18 میلیمتر دارند. برای سیستم "نرده شیشه ای فریم" از شیشه سکوریت در مقابل "نرده فریم لس" از شیشه لمینت استفاده می شود. شیشه سکوریت معمولاً برای کاربردهای مسکونی و لمینت تجاری استفاده می شود.

سطوح نصب نرده شیشه ای

تنها نکته مهم در ایمنی نرده شیشه ای استحکام ساختار نصب است. پایه‌های نرده شیشه‌ای یا براکت‌های میله نرده شیشه‌ای را می‌توان بر روی سطوح مختلف از جمله بتن، چوب سخت، کامپوزیت و سایر مواد نصب کرد. اما، بسته به ضخامت لایه زیر سطوح محل نصب نرده شیشه ای، ممکن است لازم باشد به جای پیچ ، از روش نصب جوشی استفاده کنید.

هر سناریو متفاوت است، بنابراین همیشه خوب است که با سازنده نرده شیشه ای خود در مورد الزامات مواد نصب و اینکه آیا باید از طریق پیچ و مهره یا جوشکاری استفاده کنید، بررسی کنید.

چگونه نرده های شیشه ای خود را تمیز و نگهداری کنم؟

از آنجایی که شیشه شفاف است و مناظر واضحی را ارائه می دهد، همچنین می تواند آلودگی هایی را که شیشه را کدر می کند، جمع کند. به طور معمول زمان زیادی طول می کشد تا این به یک عامل تبدیل شود، بدیهی است که بستگی به محیط اطراف دارد. اما، با تمیز کردن و مراقبت منظم، شاید چند بار در سال، می توانید نرده شیشه ای خود را در تمام طول سال شفاف و زیبا دارید.

برای تمیز کردن نرده های شیشه ای خود می توانید از همان مواد شیمیایی تمیز کننده ای که روی شیشه ها یا آینه ها استفاده می کنید استفاده کنید. توصیه می کنیم از یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر استفاده کنید تا شیشه تا حد ممکن بدون رگه بماند.

اگر نرده شیشه ای شما در نمای بیرون ساختمان است، احتمالاً باید آن را بیشتر از زمانی که اگر داخل ساختمان بود تمیز کنید. اگر نرده‌های شیشه‌ای شما در داخل ساختمان است، تمیز کردن آن به همان اندازه که معمولاً گرد و غبار خانه‌تان را پاک می کنید، باید شیشه‌ها را مانند بقیه خانه‌تان تمیز نگه دارید.

آدرس : تهران میدان اتریش خیابان گلها بن بست سوم پلاک ۱۸/۱

تلفن : ۴۴۹۲۹۵۱۹